Nasleduje:

Prevádzka MŠ v juni 2020

streda 27 máj 2020, 08:00

OZNAM

Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že dňa 1.6.2020 otvárame prevádzku MŠ Dolnočermánska.

Prevádzka školy je v mesiaci jún určená zriaďovateľom Mesto Nitra v mimoriadnom režime od 6.45 hod. do 15.45 hod. Pri nedodržiavaní prevádzkového času v mimoriadnom období bude dieťa na mesiac jún vyradené z materskej školy!

Do materskej školy boli prednostne prijímané deti rodičov, ktorí pracujú a pracovali po celý čas trvania mimoriadnej situácie vyhlásenej na území SR od 11.03.2020 a núdzového stavu v prvej línií najmä zdravotníci, zamestnanci v sociálnych službách, vojaci, policajti, hasiči, predavači, vodiči.

Materská škola môže podľa rozlohy priestorov, v záujme zachovania bezpečnej vzdialenosti detí dočasne obmedziť dochádzku deťom, ktorých rodičia sú na rodičovskej dovolenke, poskytujú súčasne starostlivosť dieťaťu s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, alebo sú dlhodobo nezamestnaní.

Zákonní zástupcovia v čase mimoriadnej epidemiologickej situácie do vnútorných priestorov zariadenia nevstupujú, pred budovou počkajú, kým osoba zodpovedná za preberanie dieťaťa zabezpečí jeho prijatie a skontrolovanie dokumentácie. Počas príchodu do zariadenia je dodržiavaná bezpečná vzdialenosť medzi personálom zariadenia a zákonnými zástupcami.

Pred vstupom dieťaťa rodičia dezinfikujú ruky dieťaťu, príp. osoba preberajúca dieťa zabezpečuje aplikáciu dezinfekčného prípravku na ruky dieťaťa a  u zákonného zástupcu si overí, či sa u dieťaťa alebo u niektorého z členov domácnosti neobjavili príznaky akútneho prenosného ochorenia, po negatívnej odpovedi, dieťa môže vstúpiť do zariadenia. Personál vykoná ranný filter – skontrolujte prítomnosť príznakov akútneho prenosného ochorenia, bezkontaktným teplomerom skontroluje telesnú teplotu dieťaťa, príznaky ako kašeľ, sťažené dýchanie, nádcha, výtok z nosa, výtok z očí, vyrážka a pod.

Dieťa do zariadenia vstupuje len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka).

Zákonný zástupca odovzdá pri prvom preberaní dieťaťa určenej osobe čestné vyhlásenie, náhradné oblečenie pre dieťa, pyžamo a náhradné rúška, ktoré sú uložené vo vyčlenenej a označenej skrinke každého dieťaťa.

Ďalšie informácie Vám podáme priamo v MŠ.

Dúfame, že to spolu zvládneme.